top of page

Wszechstronny pianista wykształcony w Warszawie i Londynie, koncertujący z repertuarem muzyki klasycznej i współczesnej w Europie, obu Amerykach i Azji. Solista, kameralista, laureat wielu konkursów, pedagog, interpretator muzyki na instrumentach historycznych, komentator wydarzeń muzycznych i kulturalnych, kurator polskiej muzyki i kultury za granicą, promotor narodowych wątków w nawiązaniu do sztuki międzynarodowej. 

DSC01394.jpg

Autor recitali komentowanych (lecture recitals), łączących muzykę ze słowem, wprowadzających pozamuzyczne konteksty utworów i historię ich powstawania. Co roku tworzy nowy program koncertowy - do wcześniejszych projektów o Balladach i Romansach (inspirowanych 200-leciem polskiego romantyzmu i opartych na gatunku ballady fortepianowej) czy Jewish Mazurkas poświęconych mazurkom autorstwa polskich kompozytorów o żydowskich korzeniach, w 2023 roku dołączył recital z utworami Fryderyka Chopina i jego ucznia, Thomasa Tellefsena, obchodzącego w 2023 i 2024 odpowiednio 200. rocznicę urodzin i 150. rocznicę śmierci.

 

Komentator telewizyjny i radiowiec od wielu lat zapraszany do grona ekspertów komentujących m.in. przesłuchania Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina przez TVP Kultura, II Program Polskiego Radia oraz Polskie Radio Chopin, w którym prowadzi także cotygodniową autorską audycję Muzycy o Chopinie.

Juror krajowych i zagranicznych konkursów muzycznych. W 2022 r przewodniczył jury konkursu Młody Muzyk Roku organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i transmitowanego przez TVP 1 i TVP Kultura. W lutym 2023 roku uczestniczył w pracach jurorskich przy Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Hanowerze. 

 

Współzałożyciel i kurator dorocznego festiwalu muzyki kameralnej WarszeMuzik, odbywającego się przestrzeni publicznej Warszawy, w wybranych ocalałych przedwojennych podwórkach na obszarze getta warszawskiego. Pokłosiem festiwalu są dwie płyty z utworami M. Wajnberga. 

Do dokonań fonograficznych pianisty należą także wydana przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina solowa płyta z utworami Fryderyka Chopina oraz nagrana ze skrzypaczką Agatą Szymczewską "Modern Soul”

 

Wykładowca Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie i pedagog w liceum muzycznym w ZPSM nr 1 w Warszawie. Regularnie prowadzi warsztaty i masterclass w kraju i za granicą, m.in. w Japonii, Chinach czy na Tajwanie, także na fortepianach historycznych.

 

Kształcił się w Warszawie u Marzeny Jasińskiej i prof. Teresy Manasterskiej. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (2012) w klasie prof. Alicji Palety-Bugaj i prof. Joanny Ławrynowicz-Just. Ukończył również Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera (2011) oraz studia podyplomowe na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey’a Goviera (2012). 

bottom of page